Telangana MLA T Raja Singh’in Maharashtra’da uzun bir nefret söylemi listesi var | Bombay’dan Haberler

betül

Member
Telangana’dan BJP MLA’yı askıya aldı T. Raja Singh, yaklaşık iki ay önce Dadar’da yaptığı nefret konuşması nedeniyle rezerve edildi, sağcı bir örgüt olan Sakal Hindu Samaj tarafından düzenlenen bu tür birkaç mitinge katıldı ve burada dindarlara karşı bir yasa çıkardı, din değiştirmeyi talep etti ve Müslümanlara karşı şiddeti kışkırttığı iddia edildi.

Telangana MLA T Raja Singh’in Maharashtra’da uzun bir nefret söylemi kaydı var

Pazartesi günü polis, Hindistan Ceza Yasası’nın 153(A) Bölümü (din, ırk, doğum yeri, ikamet yeri temelinde farklı gruplar arasındaki düşmanlığı teşvik etme) uyarınca Singh aleyhine bir FIR kaydetti. Söz konusu miting, 29 Ocak’ta Shivaji Parkı’ndan Dadar’daki Maharashtra Eyaleti İşçi Refah Kurulu ofisine götürüldü.

“Bütün Hindular din değiştirmelere karşı bir yasa talep etmeli, yoksa bunu kendi başımıza yapabiliriz. Onlar (hükümet) onları vuruyor ya da biz nasıl ateş edeceğimizi biliyoruz” diyen Singh, “Balasaheb Thakeray (Shiv Sena’nın merhum kurucusu) benim Hindu’mun bir tapınakta çanları çalan değil, aynı zamanda benim Hindum olması gerektiğini söylerdi. ‘landyas’ı (aşırı sağcıların Müslümanlar için kullandığı bir küfür) vurabilir.”

“Neye ihtiyacınız varsa, bu cihatçılardan (İslami köktendinciler) değil, yalnızca Hindulardan satın alın. Helal sertifikası bulursanız bu ürünü atın. Eknath Shinde liderliğindeki Shiv Sena ve BJP’nin liderleri ve MLA’larının da katıldığı mitingde “Bu sertifika, onlara paranızı sizi öldürmeleri için verdiğiniz anlamına geliyor” dedi.

Ancak bu, Telangana politikacısına karşı kaydedilen ilk FIR değil.

10 Mart’ta Ahmednagar’daki Shrirampur’daki bir toplantıda, azınlık topluluğunun herhangi bir üyesinin “aşk cihadına” dahil olması durumunda onu parçalara ayıracağını söyledi. Kalabalıktan tezahüratlar arasında “‘Aşk Cihadı’na katılan ‘Landyalara’ onların zaten ikiye bölündüğünü (sünnet edildiğini) söylemek istiyorum ve onları bütün olarak keseceğiz” dedi.

Aynı mitingde Hindular ve Müslümanların asla kardeş olamayacakları konusunda ısrar etti. “Chhatrapati Shivaji ve Aurangzeb kardeş değildi, Veer Maharana Pratap ve Akbar da değildi.”

Singh, dokuz gün sonra Aurangabad’da “cihadı sevmeyi” savunanlara saldırı çağrısında bulunarak retoriğine devam etti.

“‘Love Cihad’ı durdurmak, onları vurmak istiyorum… Bunu öğrendiğinde ekibini yanına al. Önce yönetimden yardım isteyin, yardım etmezlerse zaten ikiye bölünmüş (sünnetli) kişilerle çalışmayı bırakın” dedi.

Aurangabad, Kiradpura’da Çarşamba akşamı toplumsal bir çatışma çıktığı bildirildi.

“Aşk Cihadı”, Müslüman erkeklerin dinler arası evlilikler yoluyla Hindu kadınları İslam’a döndürmek için ortak çaba gösterdiğini iddia eden sağcı aktivistler ve örgütler tarafından kullanılıyor, ancak mahkemeler ve merkezi hükümet bu terimi henüz tanımıyor.

Singh, Hazreti Muhammed hakkındaki yorumlarının tartışmaya yol açması üzerine BJP’den uzaklaştırıldı. Ayrıca geçen yıl Ağustos ayında tutuklandı ve tedbir amaçlı gözaltına alındı. Ancak Telangana Yüksek Mahkemesi, polisin emrini bozdu ve Singh’i gelecekte topluluklar arasında nefreti körükleyecek bir konuşma veya yorum yapmaması yönünde bir uyarıyla da olsa serbest bıraktı.

Goshamahal’dan Telangana Cemaati üyesi olan Singh, yakın zamanda Pakistan’dan tehdit telefonları aldığını ve Haydarabad’da bir dava kaydedildiğini iddia etti.

(Vinay Dalvi’nin katkılarıyla)

• YAZAR HAKKINDA

Faysal, siyasi ekibin bir parçasıdır ve devlet idaresinden ve devlet siyasetinden sorumludur. Ayrıca NCP’yi de kapsar.
    …ayrıntılı olarak görün