Tata Edu Trust'ın maaş fonu sağlamasıyla TISS, çalışanların toplu işten çıkarılmasını iptal etti | Mumbai Haberleri

betül

Member
Mumbai'deki Tata Sosyal Bilimler Enstitüsü (TIS), kararın tartışmalara yol açmasından bir gün sonra, Pazar günü 105 öğretmen ve öğretim dışı personelinin işten çıkarılma bildirimini geri aldı.

Mumbai'deki Tata Sosyal Bilimler Enstitüsü.

TISS'ten yapılan açıklamada şöyle denildi: “55 öğretmen ve 60 öğretmen dışı personelin tamamının Tata Education Trust (TET) tarafından finanse edilen programlar kapsamında işe alındığını ve tam program dönemi için sözleşmeli olduklarını açıklığa kavuşturmak önemlidir.”

TISS Kayıt Memuru, devam eden görüşmelerin ardından TET'in, bu sorunu çözmek için TISS'e gerekli kaynakların sağlanacağına dair güvence verdiğini söyledi.

“TET, TET projesi veya program eğitmenleri ve öğretim dışı personelin maaşları için fon ayırmaya kararlıdır. Etkilenen tüm TET programı öğretim görevlilerine ve öğretim üyesi olmayan personele gönderilen 28 Haziran tarihli mektup, derhal geçerli olmak üzere geri çekilmiştir. Açıklamada, kendilerinden çalışmalarına devam etmeleri isteniyor ve enstitünün TET destek hibesini almasının ardından maaşlar serbest bırakılacak.” ifadelerine yer verildi.

28 Haziran tarihli mektubun ardından, TISS'in bir öğrenci topluluğu olan Aşamalı Öğrenciler Forumu (PSF), sosyal medya platformlarındaki bir gönderide, toplu işten çıkarmaların enstitüde önemli bir öğretim üyesi ve öğretim dışı personel sıkıntısına yol açmasının beklendiğini söyledi. .

TISS'teki PSF, toplu işten çıkarmaları şiddetle kınadı ve acil eylem çağrısında bulundu. Örgüt, TISS yönetiminin istifaları geri çekmesini ve bu görevler için finansman sağlamak üzere Birlik hükümeti ve Üniversite Hibe Komisyonu (UGC) ile birlikte çalışmasını talep etti. Ayrıca finansmanın yeniden sağlanması ve bu işlerin korunması için vakıfla acil görüşmeler yapılması çağrısında bulundu.

1936 yılında tanınmış bir üniversite olarak kurulan TISS, tamamen Hindistan Hükümeti Üniversite Hibeler Komisyonu (UGC) tarafından finanse edilmektedir. Şu anda UGC yetkisi altında TISS Topluluğu tarafından yönetilmektedir.

Haberler / Şehirler / Mumbai / TISS toplu işten çıkarmaları tersine çevirirken Tata Edu Trust maaş fonu sağlıyor