Snigger köpekler çökme kurbanlarını aramaya yardım ediyor | Bombay’dan Haberler

betül

Member
96 haftadır NDRF ekibiyle antrenman yapan yedi yaşındaki Labrador Tiger, beş yaşındaki Sona namı diğer Akshita Kori’yi koklayarak geçti ve Cumartesi gecesi geç saatlerde kurtarma ekiplerinin onu çıkarmasına yardım etti, ancak kızın öldükten sonra öldüğü açıklandı. İGM hastanesine kaldırılmıştı.

Pazar günü Bhiwandi binasının çökme alanındaki NDRF koklayıcı köpekleri (HT FOTOĞRAF)

Bay von Tiger Shashikant Raut şunları söyledi: “Tiger’ı çökme yerine getirdik ve yaklaşık 20 dakika boyunca molozun etrafında dolandı ve sonunda havlamaya başladığı bir noktada durdu. Birini bulduğundan şüphelendik ve Komutan Deepak Tiwari’ye haber verdik. Tiwari bir ekipten orada çalışmasını istedi ve JCB’nin yardımıyla molozu temizledik ve Sona’nın cesedini bulduk.”

NDRF yetkilileri, Tiger’ın Mumbai, Bhiwandi, Nagpada’daki bina çökmesi olaylarında şimdiye kadar üç ceset ve iki canlı insan bulduğunu söyledi.

Kaplan vejeteryandır ve pirinç ve süt yer. İki aylıktan beri eğitimli ve kurtarma ekiplerinin çökmeden sonraki 24 saat içinde hızlı ve verimli bir şekilde çalışması gerektiğinde ‘gözleme çökmelerinde’ önemli bir rol oynuyor. NDRF yetkilileri, kurbanların 24 saat sonra hayatta kalma şanslarının iç karartıcı olduğunu söyledi.

56 haftadır NDRF ekipleriyle antrenman yapan dört buçuk yaşındaki erkek iz sürücü Pitter de olay yerine sevk edildi. Pitter’in ustası Krishna Hingre şunları söyledi: “Pitter ayrıca iki aylıkken bizimle eğitim aldı. Binanın başka bir tarafını kokluyordu.