Panvel’de geliştirme gecikmeleriyle ilgili afiş şakası | Bombay’dan Haberler

betül

Member
Navi Bombay

Yerel halk, yerel yönetime saldırmak için bir panel kurdu ve yerel kurum aynı şekilde karşılık verdi. (HT FOTOĞRAF)

Şikayetleri e-posta ve mektup yazarak belediyeye iletmenin olağan bir yolu var ve Panvel sakinlerinin içinde bulundukları kötü durum hakkında farkındalık yaratmanın bir yolu var. Mahatma Phule Yolu, Eski Panvel boyunca konut kolonisi tarafından yol onarım işlerindeki gecikmelerin karşılaştığı zorluklara dikkat çekmek için dikilen iki isimsiz pankart, eğlenceli ve şiirsel bir pankart tartışmasına dönüştü.

Gudi Padva’dan bir gün önce Mahatma Phule Yolu’na alaycılıkla dolu bir pankart asıldı. Afişte şunlar yazıyordu: Gerekirse geçiş ücretlerini toplayın, ancak Mahatma Phule’de yol onarım çalışmalarının tamamlanmasını sağlayın. Marathi dilinde yazılan konu, yerel halkın toz kirliliğinden rahatsız olması nedeniyle onaylandı. Pankart, yoldan geçenler tarafından büyük ilgi gördü, çok sayıda fotoğraf çekildi ve hatta sosyal medyaya yüklendi. Panvel Court yolunda pankartı gördüm. Halkın endişelerini dile getirdiğini görmek gerçekten eğlenceliydi. Yerel şirketin pankartın hemen altına şiirsel bir üslupla astığı yanıt da aynı derecede ilginçti” dedi.

19 Nolu Topluluğun şirketi olan Ruchita Mughda Gurunath Londhe, keskin zekasını gösterdi ve pankarta bir gün içinde eşdeğer bir yanıt verdi. Gerçek bir karşılıksız üslubuyla, şirket yetkilisi şiirsel bir formatta gecikmenin nedenini ve sakinlerin zamanın zorluğuna katlanmak için yararlanacakları nihai faydaları açıkladı.

“Marathi’de çok iyiyim, bu yüzden pankarta onların tarzında cevap vermeye karar verdim. İdeal olarak, ikamet ettiğim ve kolayca erişilebilir olduğum için, etkilenenler sorunu dile getirmek için doğrudan benimle iletişime geçebilirdi, ancak yine de afişle ilgili endişelerini dile getirdikleri için minnettarım. Ben sadece herhangi bir şey için tarife toplamanın Panvelkar’ın kültüründe olmadığını ve devam eden çalışmaların koloninin refahı için olduğunu açıklıyordum,” dedi Londhe.

Temel sorun, Kasım 2022’den bu yana yol onarım çalışmalarının gecikmesidir. Su temin hattını genişletmek için kazılan yolların henüz yeniden döşenmemesi, bölgede toz kirliliğine neden olmaktadır. projeye değer €25 lakh işi, 8’den fazla yerleşim birimine yeterli su sağlamak için 8 inçlik bir su ana hattının döşenmesini içeriyordu. Müteahhit, “Yeni döşenen boru hattında herhangi bir sorun olmamasını sağlamak ve yolun tekrar tekrar kazılmasını önlemek için yol döşeme çalışmaları kasıtlı olarak ertelendi.”