Hindistan'ın Mumbai'deki T20 Dünya Kupası zafer geçit töreninde çok sayıda taraftar yaralandı | Mumbai Haberleri

betül

Member
Perşembe günü Mumbai Polisi'ne göre, T20 Dünya Kupası'nı kazanan Hint kriket takımının zafer töreni için Mumbai'deki Marine Drive'da toplanan çok sayıda taraftar yaralandı ve bazıları nefes almakta güçlük çekti.

Taraftarlar, Hindistan'ın Mumbai kentindeki Marine Drive'da ICC Erkekler T20 Dünya Kupası'nı kazanmayı kutlamak için Hint kriket takımı üyelerinin zafer geçit törenine gelmesini bekliyor (REUTERS).

Görgü tanığı Ravi Solanki, yaşadıklarını ANI'ye aktararak şunları söyledi: “Ofisten geliyordum ve Hint ekibinin akşam 17.00 ile 18.00 arasında buraya geleceğini öğrendim ancak bu gerçekleşmedi. Kalabalık artmaya devam etti. Polis durumu kontrol altına alamadı. İnsanlar aniden bağırmaya başladı ve bazılarının birbirlerinin üzerine düşmesine neden oldu. Çok dağınıktı. Bunu kontrol edebilecek kimse yoktu. Olay 20.15 ile 20.45 saatleri arasında meydana geldi.

Zafer yürüyüşü sırasında bilincini kaybeden Rishab Mahesh Yadav adlı kurban ANI'ye şunları söyledi: “Kalabalık büyümeye devam etti. Düştüm ve boğuldum. Bilincimi kaybettim. En yakın hastaneye götürülerek tedavi altına alındım. Şimdi iyiyim. Kalabalık gereğinden fazlaydı. Yanlış yönetim vardı. Polis de ilgilenmedi.”

Ayrıca OKUYUN| Hint takımının geçit töreni: 300.000 taraftar, 5.000 polis, 1 T20 Dünya Kupası kupası

Daha önce, Rohit Sharma liderliğindeki ekip geçit törenine Marine Drive'dan açık otobüslerle başladı.

Çok sayıda taraftar geldi, Hindistan'ın başarısı eşliğinde dans etti ve T20 Dünya Kupası'nı kazanan takımın gelişini kutladı. Geçit töreni boyunca oyuncuların, çok istenen kupayı havaya kaldırdıkları ve taraftarlarının desteğini takdir ettikleri görüldü.

Taraftarların sevgisi, bazı taraftarların otobüs yanlarından geçerken ağaca tırmanıp takıma tezahürat yapmasıyla açıkça görüldü.

Hindistan'ın Dünya Kupası'nı kazanan oyuncuları, stadyumda bulunan taraftarlara top dağıttı. Taraftarlar selfie çekti ve kriketçilerden de imza istedi.

Bu arada, Hindistan Kriket Kontrol Kurulu (BCCI) görevlileri Hindistan T20 Dünya Kupasını kazanan takıma bir çek sundu. ₹125 Crore burada, Mumbai'deki Wankhede Stadyumu'nda.

Hindistan takımı, Perşembe akşamı Mumbai'deki Marine Drive'da başlayan zafer geçit töreninin sona ermesinin ardından Wankhede Stadyumu'nda onurlandırıldı.

Tüm ekip BCCI yetkilileriyle birlikte sahneye çıktı ve bir çek aldı. ₹125 Crore.