Göğüs Ucu Yarası Nasıl Geçer ? Anne Yorumları

şebnem

New member
Göğüs Ucu Yarası , Göğüs Ucu Çatlakları Tedavisi , Göğüs Çatlaması
Aylarca süren bekleyişle gelen bir mucizedir bebek. Bebek doğana kadar uyku problemleri, bulantı ve kusma, iştah bozukluğu gibi problemlerle uğraşır anne adayları. Bebek ilk kucağa alındığında tüm acılar bitti sanılsa da emzirme döneminin en büyük sorunu göğüs ucu yarası patlak verir. Meme ucu yarası hemen hemen her yeni doğum yapan emziren annelerde görülmektedir.
Bir yandan bebeğini doyurmanın verdiği annelik hazzı, diğer yandan dayanılmaz meme ucu ağrısı kendini gösterir. Ancak doğumdan sonra acıların katlanılamaz boyutlara gelmesini engelleyecek bazı tedbirler alabilirsiniz.
  • Doğuma giderken yanınıza göğüs ucu kremi ve göğüs ucu pedi almayı unutmayın.
  • Doğum öncesi özellikle 8. aya girdiğiniz dönemde , e vitamini kapsülü ile göğüs ucunuzu nemlendirerek , göğüs ucu çatlakları için önlem alabilirsiniz.
Yeni doğan bir bebeği günde yaklaşık 8-10 kez emzireceğiniz için ( eğer bebekte sarılık var ise bu tekrar dahada artabilir) ilk emzirmede yara olmaması için bebeğinizi doğru yönlendirmeli ve doğru emzirme pozisyonuna getirmelisiniz. Hem anne olarak sizin doğru pozisyonda durmanız hemde bebeğinizi doğru emme pozisyonuna getirmelisiniz. Bebeğiniz direk meme ucunuzu değil meme ucu çevresindeki halkadan emmelidir. Bununla alakalı görselleri aşağıda görebilirsiniz.

Doğru Emzirme TeknikleriDoğru Emzirme Pozisyonu
Unutmayın ki bebek eğer yeteri kadar doymuyorsa ve yeteri kadar süt gelmiyorsa meme ucunuzu bir o kadar hırpalayacaktır. Eğer sütünüz dolu dolu geliyorsa bebek çok çekme ihtiyacı duymayacak ve yara oluşumu azalacaktır. Bununla alakalı Anne Sütü Nasıl Artar adlı makalemizi okuyabilir. Sütünüzü artırarak yara oluşumunu minimuma düşürebilirsiniz.

Meme ucu çatlağı nasıl iyileşir? Göğüs çatlağına ne iyi gelir bitkisel ? Göğüs çatlağına krem tedavisi

Peki emziren annelerde göğüs ucu yarası , meme ucu çatlakları nasıl düzelir ? Yorumları tecrübeli annelerden alıyoruz.
Tecrübeli Anne Yorumları
  • Ayva çekirdeklerini bir fincan suda kaynatın bir gece beklesin jel kıvamını alıyor göğüs uçlarına surun ben çok yararını gördüm
  • Lahana Yöntemini Denediniz mi ? Kesinlikle Denemelisiniz. İşte Meme Ucu Yarası ve Çatlağına Doğal Çözüm Yöntemi
  • Lansinoh krem deneyebilirsiniz
  • Lansinoh kullandım ben memnun kaldım denemelisiniz.
  • Madecassol krem de sürebilirsiniz
  • Lansinoh kremi sürüp göğüs pedini yerleştir nemli tutsun bir de kendi sütünü sürebilirsin biraz baya faydası oluyor
  • Ayva çekirdeğini üzerine gelecek kadar su koyun ve bir kaç saat bekletin krem haline gelecek çok iyi geliyor mutlaka deneyin
  • Anne sütü sürüp açıkta kalacak şekilde havalandırın orası nemli kalmasın
  • Garmastan pomad derim anında etki
  • Ayva çekirdeğinde jel yapın çok iyi gelir
  • Domatesi ortadan ikiye bol birini bir göğsüne diğer yarısında bir göğsüne ucuna koy biraz acıyor ama dahada böyle bir durumla karşılaşmıyorsun. İlk bebeğimde yapmıştım 11 yıl aradan sonra üçüncü şükür hele bir şey yok
  • Bende bu durumu yaşadım kendi sütümü sürdüm iyi geldi sizde öyle yapın
  • Kesinlikle göğüs kalkanı öneririm ben de bu durumdan çok muzdariptim göğüs pedleri krem yada sürdüğünüz yağı emerek iyileşmesine engel oluyor , lansinoh sürüp göğüs kalkanı kullanırsanız hava aldığı için bir sure sonra iyileştiğini göreceksiniz.