CBI Mahkemesi, Jiah Khan İntihar Davasında Aktör Sooraj Pancholi’yi Akladı | Bombay’dan Haberler

betül

Member
MUMBAI: Cuma günü bir CBI özel mahkemesi, 2013 yılında 25 yaşındaki aktör Jiah Khan’ın intiharına yataklık etmekten 32 yaşındaki aktör Sooraj Pancholi’yi beraat ettirdi.

Jiah Khan intihar davası: Aktör Sooraj Pancholi Cuma günü Mumbai’de (PTI) aktör Jiah Khan intihar davasıyla ilgili bir karar için CBI mahkemesine gidiyor

Oyuncu Aditya Pancholi ve Zarina Wahab’ın oğlu Pancholi, Özel Yargıç AS Sayyad kararı açıklarken mahkemede hazır bulundu.

Amitabh Bachchan’ın oynadığı Hint filmi Nishabd’daki rolüyle tanınan Amerikan vatandaşı Jiah, 3 Haziran 2013’te Juhu’daki evinde annesi tarafından ölü bulundu.

O sırada Khan ile ilişkisi olan Pancholi, Jiah Khan tarafından bırakıldığı iddia edilen bir nota dayanarak Hindistan Ceza Kanunu’nun 306. Bölümü uyarınca intihara yardım etme suçlamasıyla bir hafta sonra tutuklandı.

Ancak Jiah’ın annesi Rabia Khan, Jiah Khan’ın intihar ederek ölmediğini – evde asılı halde bulunduğunu – ancak öldürüldüğünü iddia etti. Eyalet polisi bir cinayete işaret edecek hiçbir şey bulamayınca, Rabia Khan, polisin kızının ölümünü gerektiği gibi soruşturmadığından şikayet ederek Bombay Yüksek Mahkemesine gitti.

3 Temmuz 2014’te Yüksek Mahkeme, Merkezi Soruşturma Bürosu’na (CBI) ölümü araştırmasını ve Jiah Khan’ın intihar ederek mi yoksa öldürülerek mi öldüğünü belirlemesini emretti. Yargıtay, Juhu polisinin cinayet köşesini yeterince araştırmadığına karar verdi.

CBI, aktörün intihar ederek öldüğü sonucuna vardı ve Sooraj Pancholi’yi intihara yardım etmekten yargılamaya karar verdi. Merkezi Otorite, 10 Haziran 2013’te Juhu polisi tarafından ele geçirilen notun Jiah Khan tarafından yazıldığını ve Pancholi’nin intihar etmesine yol açan çilesini, yakın ilişkisini, fiziksel istismarını ve zihinsel ve fiziksel işkencesini anlattığını söyledi.

Savcılar, Pancholi’nin kızını taciz ettiğini iddia eden Rabia Khan da dahil olmak üzere 22 tanığı sorguladı.

Öte yandan Sooraj Panchali, haksız yere yargılandığı konusunda ısrar etti. Annesini Jiah’ı intihara sürüklemekle suçlayan Sooraj, “Jiah’ı gerçekten çok sevdim ve o Tanrı’nın bana en iyi armağanlarından biriydi” dedi.

“Rabia Khan, kızının ölümünden kendisinin sorumlu olduğunu biliyordu. Rabia Khan’ın rolünü araştırmak için çok geç olduğunu düşünmüyorum” dedi.