BJP'nin eski şirket sahibi, BMC'nin hipodromda 'Central Park' konusunda referandum yapması gerektiğini söyledi | Mumbai Haberleri

betül

Member
Mumbai: Eski BJP şirket ortağı Makarand Narwekar, BMC Komiseri Iqbal Singh Chahal'a, uluslararası standartlarda 320 dönümlük bir merkezi parkın önerildiği Mahalaxmi Hipodromu'nun kaderinin, vatandaşların konu hakkında oy kullanmasına izin verecek bir referandum yoluyla kararlaştırılması gerektiğini yazdı.

Mumbai, Hindistan – 05 Şubat 2023: Indian Derby 2023, 05 Şubat 2023 Pazar günü Hindistan'ın Mumbai kentindeki Mahalaxmi Hipodromu'nda düzenlendi. (Fotoğraf: Anshuman Poyrekar/ Hindustan Times) (Anshuman Poyrekar/HT PHOTO)

Narwekar, Royal WeHaberler India Turf Club'ın (RWITC) yaklaşık 500 üyesinin onayının yarış pistinin önerilen yeniden geliştirilmesi için yeterli olmadığını söyledi. Arazinin Mumbai halkına ait olduğunu ve onların bu konudaki sözlerinin ve oylarının en önemli şey olduğunu ekledi.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Narwekar, Chahal'a yazdığı mektubunda, yarış pisti arazisinin şehir için önemi göz önüne alındığında, tüm paydaşların sesini arayabilecek üst düzey bir komite (HPC) kurulması çağrısında bulundu. Artık herhangi bir adım atılmadan önce BMC'nin konuyla ilgili referandum yapması gerektiğini de sözlerine ekledi.

“BMC komiseri Central Park'ın şehrin ihtiyacı olduğunu düşünüyorsa. BMC'nin bu iddialı planı uygulamaya koymadan önce referandum yapmasını talep ediyorum. Seçilmiş bir organ yok diye BMC'de vatandaşların sesi dışlanmamalı. Teklifi zorlamaya yönelik herhangi bir girişim vatandaşlara ihanetten başka bir şey değildir” dedi Narwekar.

Narwekar, 120 hektarlık RWITC arazisini devralmayı ve bunu 175 hektarlık sahil yolu bahçesiyle birleştirmeyi içerecek bir merkezi park geliştirme planlarını, halkla istişarede bulunmadığı ve konuyla ilgili şeffaflık aramadığı için reddetti.” Mumbai Merkez Parkı”.

“BMC yarış pisti planına ilişkin referandum talebini kabul etmezse konu başbakan Eknath Shinde ile görüşülecek. Böylesine önemli ve büyük bir araziyi imar ve merkezi park adı altında vazgeçeceğiz. Bu açık alanı kurtarmak için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz” diye ekledi Narwekar.